V petek, 25. oktobra, smo obiskali Osnovno šolo Starše, kjer smo izvajali različne delavnice, povezane s škodljivo rabo zaslonov in medosebnimi odnosi.
Z učenci 8. razredov smo govorili o video igrah v okviru delavnice Let's Play a Game, ki je zasnovana kot interaktivni kviz. Učenci se razdelijo v več skupin, ki med seboj tekmujejo v teoretičnem znanju o igranju video iger, od koristi do posledic prekomernega in škodljivega igranja, ter v praktičnih igrah, ki preskušajo njihove ročne spretnosti, koordinacijo in druge veščine.
Z učenci 9. razredov smo izvedli po dve delavnici. Prva je bila Online (samo)podoba, delavnica o socialnih omrežjih in njihovem vplivu na našo samopodobo. Z razpravo o vsebinah, ki jih pogosto videvamo na naših časovnicah, ter njihovi (ne)resničnosti, udeleženci razmišljajo o tem, kako zunanji dejavniki in primerjava s tem, kar spremljamo, prispevajo k visoki in nizki samopodobi ter samozavesti.
Druga delavnica za devetošolce je bila (Ne) na silo, delavnica o medvrstniškem nasilju. Delavnica govori o različnih oblikah medvrstniškega nasilja, ki jih učenci po skupinah prepoznavajo preko zgodb in primerov, govora pa je tudi o tem, kako v takšnih situacijah odreagirati in poiskati pomoč.
Osnovni šoli Starše se zahvaljujemo za povabilo in sodelovanje, vsem učencem in dijakom pa želimo prijetne počitnice!
Za več informacij o preventivnih vsebinah si oglejte ponudbo ali pošljite povpraševanje.