Z razmahom umetne inteligence in orodij, kot je ChatGPT, se pojavljajo vprašanja, kakšno mesto ima umetna inteligenca v našem vsakdanu. 

V okviru tokratnega starševskega večera smo gostili doc. dr. Benjamina Lesjaka, strokovnjaka na področju prava in informatike. Je docent na Univerzi na Primorskem in predavatelj na več visokošolskih zavodih, kot tudi član sveta, svetovalec in predavatelj pri Centru za varnejši internet, katerega poslanstvo je izobraževanje o odgovorni rabi sodobnih tehnologij. 

Dr. Lesjak je spregovoril o različnih plateh umetne inteligence, od prednosti in priložnosti za kakovostno uporabo do izzivov, ki jih ta pojav s seboj prinaša. Govora je bilo tudi o tem, koliko so mladi in njihovi starši vešči in seznanjeni z umetno inteligenco, pa tudi o njeni uporabi v šolstvu, vključno s potencialnimi tveganji.

Vabljeni k ogledu intervjuja, ki ga je vodila strokovna delavka Centra Šteker Natalija Kašman:


Starševski večeri so tematsko obarvane vsebine za starše in skrbnike, ki jih zanima tematika varne in uravnotežene rabe zaslonskih tehnologij pri otrocih in mladostnikih z namenom informiranja, izobraževanja in krepitve starševskih veščin. Vsebine so na voljo na spletni strani ali YouTube kanalu Centra Šteker v obliki posnetkov kratkih intervjujev s strokovnjaki, ki delujejo na področju rabe zaslonov in spleta oziroma se pri svojem delu srečujejo z mladimi.